POTOS s.r.o., Pokročilé topné systémy

Domů SortimentNávodyCeníkPodklady

Aktuality: Provadime revize kotlu AM Licotherm a AM Energo.

Adex Comfort R

ADEX Comfort R

ADEX Comfort R

 Nové regulátory ADEX Comfort R navazují na úspěšné regulátory ADEX Comfort (03,06,12). Základem je nový řídící procesor, který zvyšuje výkon celého zařízení.
Na výstupech přibylo další spínací relé, které v různých aplikacích slouží pro spínání dalšího čerpadla nebo záložního kotle.   Díky konfigurovatelnosti lze novým regulátorem nahradit kterýkoliv starší regulátor ADEX Comfort a lze jej použít v řadě nových aplikací. Hlídáním    kotlových teplot je regulátor vhodný zejména pro kotle s ocelovým výměníkem a pro kotle na tuhá paliva, kde omezuje podchlazení i přetopení kotle. Pro systémy s akumulační nádrží program zajišťuje přednostní dodávku tepla do topné větve, ukládání přebytků tepla do  akumulace a následné čerpání z akumulace, popř. přechod na záložní kotel.   K regulátorům lze také dokoupit čidlo venkovní teploty ADEX B a umožnit tak ekvitermní funkce.  Pak lze regulátorem ADEX Comfort R nahradit stávající regulátory ADEX EKVI (kromě aplikací    s využitím analogového výstupu, např. v kombinaci s kaskádním řadičem ADEX Domino). Regulátor ADEX Comfort se vyrábí také ve variantě na DIN lištu a umožňuje tak zástavbu do rozvaděčů v kotelnách, kde je požadováno vyšší krytí regulátorů proti vodě a prachu.Regulátor ADEX R umožňuje také dálkovou správu přes počítač s operačním systémem windows XP a novějším. Pro tuto funkci je třeba dokoupit bezdrátový modul a nainstalovat jej do regulátoru. (nebo si objednat regulátor již s nainstalovaným modulem ) Program umožňuje sledovat teploty na čidlech, pohyb serva, či stav záložního kotle. Nastavit si můžete uživatelské i servisní parametry.  
Náročný uživatel si tak může nastavit např:

-    Doběh čerpadla
-    Dobu za kterou zapne záložní kotel
-    Maximální/minimální teplotu v radiátorech
-    Teplotu vratné vody do kotle
-    Havarijní teplotu

a mnoho dalších parametrů, které jsou závislé na Vašem konkrétním zapojení.
Velkou výhodou je také možnost kontroly správné funkce čidel. Program nahlásí poškozené čidlo bez nutnosti přeměřování odporů v kotelně. Program k ovládání ADEXu R je volně ke stažení v sekci Návody. Pro jeho úspěšné spuštění však budete potřebovat také bezdrátový modul ADEX R.

 

Nejčastější možnosti použití:

Součástí regulátorů ADEX Comfort R jsou tři příložná teplotní čidla (T,K,V), čidlo venkovní teploty ADEX B není součástí ceny regulátoru.

JT POTOS s.r.o.
763 24 Vlachovice 166
IČO: 27702898 DIČ: CZ27702898

Tel: 736 111 818
Email: info@potos.cz